Kde nás nájdete:

SPOSA BB - FAMILKA
Horná 67
974 01 Banská Bystrica
(Kancelária na 3. poschodí)

zobraziť na mape

Kontakty:

mobil: +421 911 360 641
e-mail: sposabb@familka.sk
www.familka.sk

Familka.sk v sieti Facebook

Galéria akcií

Číslo stránky:
20.09.2018

PREVENCIOU K 100% STAROSTLIVOSTI O DETI

INOVATÍVNY PROJEKT OZ SPOSA BB Rodič, blízky príbuzný akéhokoľvek dieťaťa alebo dospelého človeka so znevýhodnením, je permanentnou starostlivosťou o znevýhodneného oslabovaný a v konečnom dôsledku sa môže stať on sám hendikepovaným.

18.09.2018

Tvorivá rodinná intergračná dielňa

Veselé tvorenie darčekov pre priateľov seniorov.

09.03.2018

Rodinná integračná dielňa

Piatkové tvorivé dielne venované výrobe záložiek do kníh, pod vedením M. Korinekovej. Deti aj rodičia si mohli vyzdobiť záložky, vyrobené zo vzorkovníka farieb vytlačeného na lesklom papieri. Za pomoci špeciálnych vystrihovačiek a laminovačky sa všetkým podarilo niečo pekné a účelné vyrobiť.

09.02.2018

Paverpol tvorivá dielňa

Piatkové popoludnie strávili rodiny s osobami s autizmom a ich priatelia v družnom vyrábaní krásnych vecí , pre niekoho už z nepotrebného materiálu. Všetko v živote je o tom, akým uhľom pohľadu sa na to človek- kreatívny pozerá. Potešujúce je , že všetci , ktorí sa tu stretli sú kreatívni.

16.11.2017

Gaštankovo

Chcete stráviť jedno popoludnie v komunite ľudí s dobrým srdiečkom ? Tak príďte v novembri do centra OZ Nožička /Tatranská ul. 10, bývalá ZŠ/, na tvorivé gaštanové popoludnie. Každý z vás si môže vyrobiť postavičku, okrasu alebo čokoľvek, čo ho poteší a vychutnať si tak príjemnú jesennú náladu.

11.08.2017

Lunterov ranč

Stretnutie rodín s deťmi a dospelými osobami s autizmom na krásnom mieste , kúsok od Zvolena - časť Kráľová Lunterov ranč.

03.06.2016

MDD pre naše deti

MDD- oslava detstva a radosti pre všetky deťúrence bez rozdielu. Užili si ho aj tie naše autistické v spoločnosti detí s iným zdravotným znevýhodnením. Pripravili ho rodičia, priatelia a naši priaznivci a podporovatelia. Všetkým ďakujeme, odmenou od detí bol ich šťastný smiech.

27.04.2016

Príprava na ŽI a ZAŽI

V apríli 2016 sa stretli v kancelárii SPOSA BB viacerí členovia a spoločne dolaďovali podrobnosti k májovej akcii ŽI A ZAŽI, ktorú chystali pre rodiny s deťmi a dospelými s autizmom a iné znevýhodnené komunity a zdravých priateľov. Rozdelili si úlohy a povinnosti, aby podujatie fungovalo k spokojnosti tých, pre ktorých bolo pripravené.

Kino bez bariér pre naše deti

V sobotu 20.2.2016 sa v Banskobystrickom CINEMAX ESC konal pod záštitou Janky Žitňanskej - poslankyne Európskeho parlamentu a Anny Šmehilovej – poslankyne Mestského zastupiteľstva v Nitre, tretí ročník podujatia ktoré bolo zdarma a určené deťom so zdravotným postihnutím a deťom zo sociálne znevýhodneného prostredia a ich rodinám.

19.02.2016

Karneval

Pekná akcia v tradičnej spolupráci OZ SPOSA BB, OZ Nožička, OZ BCF , ktorá sa konala 19.2.2016 v priestoroch Centra pre deti s viacnásobným postihnutím Nožička. Stretli sa tu príjemní ľudia, deti sa tešili a hrali medzi sebou. Dievčatá z tanečnej skupiny Janette Fáberovej odtancovali pekné predstavenie. Všetci si zatancovali v maskách a pochutnali si na dobrotkách , ktoré pripravili maminky.

18.02.2016

SPOSA BB hosťom v obývačke dobrovoľníctva v Europa SC

Vďaka centru dobrovoľníctva sme sa zúčastnili akcie DOBROVOĽNÍCTVO -zoznám sa , podiskutuj , vyskúšaj , pozri si výstavu o dobrovoľníkoch. Predstavili sme naše aktivity, poinformovali ľudí, ktorí mali záujem sa niečo dozvedieť. Ďakujeme za príležitosť vystúpiť z nášho sveta. A samozrejme ďakujem mojim dobrovoľníkom Dianke, Ivane a našim maminkám, ktoré dnes prišli Ruženke, Ľubke, Danke, Erike a jej sestre, Janke s Vikinkou, našim kamarátom Jakubovi, Maťke , Zdenovi a všetkým, ktorí sa pri nás zastavili. ;)

13.12.2015

Mikuláš prišiel aj medzi nás

Ďakujeme všetkým aktérom Mikuláša v Centre Nožička. Sme radi , že na území mesta Banská Bystrica sú tu ľudia, ktorí dokážu spoločnou podporou dobrých vecí posúvať naše deti vpred, ale aj nás rodičov.

28.11.2015

Minimálne signály – pozvánka do sveta ľudí s autizmom

Seminár o autizme, príležitosť dozvedieť sa veľa zaujímavých informácií, zdieľať vlastné skúsenosti, naučiť sa niečo nové

18.11.2015

Podporná skupina pre rodiny s deťmi s autizmom

Podporná skupina rodičov s deťmi s autizmom a ich priateľov v Komunitnom centre Fončorda v Banskej Bystrici - pri VEDECKEJ HRAČKE s pani Ing. Beatkou Puobišovou

25.03.2015

Veľkonočná familková dielnička

Týždeň pred Veľkou nocou sme vo Familke trochu tvorili, inšpirovali sa skvelými nápadmi, naučili sa jednoduché ale kreatívne techniky zdobenia a dekorovania z prírodných materiálov. Malí aj veľkí návštevníci si oddýchli a zároveň si odniesli domov veľkonočné ozdôbky, ktoré si sami vyrobili.

28.01.2015

Diskusia: Pomóóóc puberta!

Puberta - "dobrodružná" etapa dospievania dieťaťa. Vo Familke sme sa podelili o vedomosti a skúsenosti, podebatili navzájom a s prizvanými odborníkmi z psychologickej ambulancie, ako to celé prežiť v zdraví a s úsmevom ;)

17.12.2014

Prednáška: Vykroč zdravo

Poslednú familkovú tému v tomto roku sme venovali reflexnej terapii. Dozvedeli sme sa opäť viac o pozitívnych účinkoch tejto terapie a masáži nôh na prevenciu, regeneráciu fyzických a psychických síl, o povzbudení a upevnení zdravia v detskom a juniorskom veku. Naučili sme sa masírovať vybrané reflexné body, aby sme si mohli sami pomôcť v domácom prostredí, posedeli sme pri vianočnom punči a porelaxovali v príjemnej adventnej atmosfére pri familkovom vianočnom stromčeku.

25.11.2014

Prednáška: Bolesti chrbtice - čo s tým?

Tempo našich dní je prirýchle, nároky na výkon vysoké. Atakovaní sme denne negatívnymi udalosťami, správami, ľuďmi. Emócie nemáme pod kontrolou, strácame rovnováhu a zdravie si pýta svoju daň. Naše telo nám dáva signály, ktorým často nerozumieme. Bolesti chrbtice a pohybového ústrojenstva pozná snáď každý. Vo Familke sme s našimi hosťami masérkou a fyzioterapeutkou zistili, že pomoc existuje.

29.10.2014

Prednáška: Výchova dcér a synov

Prednáška o rodičovskom vedení a podporovaní chlapcov a dievčat, ako rešpektovať rozdielnosti výchovy podľa pohlaví, ako motivovať a viac milovať naše deti...

17.09.2014

Aréna zdravia - We love eating

Náš dievčenský BAOBA + FAMILKA tím (Ivka, Sisa, Zuzka, Lucka) hosťoval celý deň na banskobystrickom námestí v rámci Projektu "Užívaj si zdravý život". Aj my každý mesiac prispievame k osvete zdravého životného štýlu. Váš záujem o témy, ktoré prinášame nás motivuje byť stále profesionálne, kreatívne a akčné - aby ste nám aj naďalej zachovali priazeň. Tešíme sa, že ste nás prišli podporiť aj do nášho stánku v tento krásny slnečný deň, strávili ste s nami chvíľku, podebatili alebo si vyskúšali naše hry a kvízy. Pridávame pár fotiek táto akcia sa vydarila a my sme mali opäť dôvod na úsmev.

Číslo stránky: