Kde nás nájdete:

SPOSA BB - FAMILKA
Rudlovská 53
974 01 Banská Bystrica
(Kancelária 306 na 2. poschodí v budove AURIS)

zobraziť na mape

Kontakty:

mobil: +421 911 360 641
e-mail: sposabb@familka.sk
www.familka.sk

Familka.sk v sieti Facebook

Galéria akcií

Číslo stránky:
09.02.2018

Paverpol tvorivá dielňa

Piatkové popoludnie strávili rodiny s osobami s autizmom a ich priatelia v družnom vyrábaní krásnych vecí , pre niekoho už z nepotrebného materiálu. Všetko v živote je o tom, akým uhľom pohľadu sa na to človek- kreatívny pozerá. Potešujúce je , že všetci , ktorí sa tu stretli sú kreatívni.

16.11.2017

Gaštankovo

Chcete stráviť jedno popoludnie v komunite ľudí s dobrým srdiečkom ? Tak príďte v novembri do centra OZ Nožička /Tatranská ul. 10, bývalá ZŠ/, na tvorivé gaštanové popoludnie. Každý z vás si môže vyrobiť postavičku, okrasu alebo čokoľvek, čo ho poteší a vychutnať si tak príjemnú jesennú náladu.

11.08.2017

Lunterov ranč

Stretnutie rodín s deťmi a dospelými osobami s autizmom na krásnom mieste , kúsok od Zvolena - časť Kráľová Lunterov ranč.

03.06.2016

MDD pre naše deti

MDD- oslava detstva a radosti pre všetky deťúrence bez rozdielu. Užili si ho aj tie naše autistické v spoločnosti detí s iným zdravotným znevýhodnením. Pripravili ho rodičia, priatelia a naši priaznivci a podporovatelia. Všetkým ďakujeme, odmenou od detí bol ich šťastný smiech.

27.04.2016

Príprava na ŽI a ZAŽI

V apríli 2016 sa stretli v kancelárii SPOSA BB viacerí členovia a spoločne dolaďovali podrobnosti k májovej akcii ŽI A ZAŽI, ktorú chystali pre rodiny s deťmi a dospelými s autizmom a iné znevýhodnené komunity a zdravých priateľov. Rozdelili si úlohy a povinnosti, aby podujatie fungovalo k spokojnosti tých, pre ktorých bolo pripravené.

Kino bez bariér pre naše deti

V sobotu 20.2.2016 sa v Banskobystrickom CINEMAX ESC konal pod záštitou Janky Žitňanskej - poslankyne Európskeho parlamentu a Anny Šmehilovej – poslankyne Mestského zastupiteľstva v Nitre, tretí ročník podujatia ktoré bolo zdarma a určené deťom so zdravotným postihnutím a deťom zo sociálne znevýhodneného prostredia a ich rodinám.

19.02.2016

Karneval

Pekná akcia v tradičnej spolupráci OZ SPOSA BB, OZ Nožička, OZ BCF , ktorá sa konala 19.2.2016 v priestoroch Centra pre deti s viacnásobným postihnutím Nožička. Stretli sa tu príjemní ľudia, deti sa tešili a hrali medzi sebou. Dievčatá z tanečnej skupiny Janette Fáberovej odtancovali pekné predstavenie. Všetci si zatancovali v maskách a pochutnali si na dobrotkách , ktoré pripravili maminky.

18.02.2016

SPOSA BB hosťom v obývačke dobrovoľníctva v Europa SC

Vďaka centru dobrovoľníctva sme sa zúčastnili akcie DOBROVOĽNÍCTVO -zoznám sa , podiskutuj , vyskúšaj , pozri si výstavu o dobrovoľníkoch. Predstavili sme naše aktivity, poinformovali ľudí, ktorí mali záujem sa niečo dozvedieť. Ďakujeme za príležitosť vystúpiť z nášho sveta. A samozrejme ďakujem mojim dobrovoľníkom Dianke, Ivane a našim maminkám, ktoré dnes prišli Ruženke, Ľubke, Danke, Erike a jej sestre, Janke s Vikinkou, našim kamarátom Jakubovi, Maťke , Zdenovi a všetkým, ktorí sa pri nás zastavili. ;)

13.12.2015

Mikuláš prišiel aj medzi nás

Ďakujeme všetkým aktérom Mikuláša v Centre Nožička. Sme radi , že na území mesta Banská Bystrica sú tu ľudia, ktorí dokážu spoločnou podporou dobrých vecí posúvať naše deti vpred, ale aj nás rodičov.

28.11.2015

Minimálne signály – pozvánka do sveta ľudí s autizmom

Seminár o autizme, príležitosť dozvedieť sa veľa zaujímavých informácií, zdieľať vlastné skúsenosti, naučiť sa niečo nové

18.11.2015

Podporná skupina pre rodiny s deťmi s autizmom

Podporná skupina rodičov s deťmi s autizmom a ich priateľov v Komunitnom centre Fončorda v Banskej Bystrici - pri VEDECKEJ HRAČKE s pani Ing. Beatkou Puobišovou

25.03.2015

Veľkonočná familková dielnička

Týždeň pred Veľkou nocou sme vo Familke trochu tvorili, inšpirovali sa skvelými nápadmi, naučili sa jednoduché ale kreatívne techniky zdobenia a dekorovania z prírodných materiálov. Malí aj veľkí návštevníci si oddýchli a zároveň si odniesli domov veľkonočné ozdôbky, ktoré si sami vyrobili.

28.01.2015

Diskusia: Pomóóóc puberta!

Puberta - "dobrodružná" etapa dospievania dieťaťa. Vo Familke sme sa podelili o vedomosti a skúsenosti, podebatili navzájom a s prizvanými odborníkmi z psychologickej ambulancie, ako to celé prežiť v zdraví a s úsmevom ;)

17.12.2014

Prednáška: Vykroč zdravo

Poslednú familkovú tému v tomto roku sme venovali reflexnej terapii. Dozvedeli sme sa opäť viac o pozitívnych účinkoch tejto terapie a masáži nôh na prevenciu, regeneráciu fyzických a psychických síl, o povzbudení a upevnení zdravia v detskom a juniorskom veku. Naučili sme sa masírovať vybrané reflexné body, aby sme si mohli sami pomôcť v domácom prostredí, posedeli sme pri vianočnom punči a porelaxovali v príjemnej adventnej atmosfére pri familkovom vianočnom stromčeku.

25.11.2014

Prednáška: Bolesti chrbtice - čo s tým?

Tempo našich dní je prirýchle, nároky na výkon vysoké. Atakovaní sme denne negatívnymi udalosťami, správami, ľuďmi. Emócie nemáme pod kontrolou, strácame rovnováhu a zdravie si pýta svoju daň. Naše telo nám dáva signály, ktorým často nerozumieme. Bolesti chrbtice a pohybového ústrojenstva pozná snáď každý. Vo Familke sme s našimi hosťami masérkou a fyzioterapeutkou zistili, že pomoc existuje.

29.10.2014

Prednáška: Výchova dcér a synov

Prednáška o rodičovskom vedení a podporovaní chlapcov a dievčat, ako rešpektovať rozdielnosti výchovy podľa pohlaví, ako motivovať a viac milovať naše deti...

17.09.2014

Aréna zdravia - We love eating

Náš dievčenský BAOBA + FAMILKA tím (Ivka, Sisa, Zuzka, Lucka) hosťoval celý deň na banskobystrickom námestí v rámci Projektu "Užívaj si zdravý život". Aj my každý mesiac prispievame k osvete zdravého životného štýlu. Váš záujem o témy, ktoré prinášame nás motivuje byť stále profesionálne, kreatívne a akčné - aby ste nám aj naďalej zachovali priazeň. Tešíme sa, že ste nás prišli podporiť aj do nášho stánku v tento krásny slnečný deň, strávili ste s nami chvíľku, podebatili alebo si vyskúšali naše hry a kvízy. Pridávame pár fotiek táto akcia sa vydarila a my sme mali opäť dôvod na úsmev.

07.06.2014

KURZ VARENIA: Varíme bez lepku, cukru, laktózy a BEZ STRESU

Kurz zdravého varenia, ktorý nadviazal na prednášku o varení pre ľudí so stravovacími obmedzeniami sa vydaril. Všetko sa podarilo na jednotku - uvarili sme a upiekli chutné jedlá, naučili sa nové zdraviu prospešné receptúry, ochutnávali, ovoniavali, podelili sme sa o vzájomné skúsenosti v kuchyni a načerpali inšpirácie na nové menu, ktoré doma "otestujeme na rodinných príslušníkoch". Všetky prítomné dámy sú šikovné gazdinky, po tomto kurze ešte dôvtipnejšie a zručnejšie ;)

25.05.2013

SEMINÁR: Asertivita a manipulácia

Voľné pokračovanie seminárov praktických zručností ako ovládať strach, vedieť sa účinne brániť, efektívne komunikovať, nájsť šťastie, obnoviť vnútornú rovnováhu a zdravie.

13.04.2013

WORKSHOP: Pomóc, stres!

Pre všetkých, ktorých životné tempo je prirýchle, prestávajú mať pod kontrolou súkromný a pracovný život, cítia sa vyčerpane a bez energie, sme zorganizovali víkendový workshop so špecialistkou na detoxikačnú medicínu. Načerpali sme opäť chuť do bežných dní a naučili sa praktické tipy a triky, ktoré nám pomôžu brániť sa proti stresu (jeho negatívnym účinkom na fyzické a duševné zdravie) spôsobmi a technikami, ktoré "máme sami v rukách".

Číslo stránky: