Kde nás nájdete:

SPOSA BB - FAMILKA
Horná 67
974 01 Banská Bystrica
(Kancelária na 3. poschodí)

zobraziť na mape

Kontakty:

mobil: +421 911 360 641
e-mail: sposabb@familka.sk
www.familka.sk

Familka.sk v sieti Facebook

Galéria

Niekedy je slov málo, inokedy priveľa.
Nasledovné obrázky vám prezradia viac o tom kto sme, čo, pre koho a ako s radosťou robíme.
Sú to vizuálne "dôkazy spokojnosti" z už zrealizovaných podujatí a aktivít.


Číslo stránky:
25.03.2015

Veľkonočná familková dielnička

Týždeň pred Veľkou nocou sme vo Familke trochu tvorili, inšpirovali sa skvelými nápadmi, naučili sa jednoduché ale kreatívne techniky zdobenia a dekorovania z prírodných materiálov. Malí aj veľkí návštevníci si oddýchli a zároveň si odniesli domov veľkonočné ozdôbky, ktoré si sami vyrobili.

28.01.2015

Diskusia: Pomóóóc puberta!

Puberta - "dobrodružná" etapa dospievania dieťaťa. Vo Familke sme sa podelili o vedomosti a skúsenosti, podebatili navzájom a s prizvanými odborníkmi z psychologickej ambulancie, ako to celé prežiť v zdraví a s úsmevom ;)

17.12.2014

Prednáška: Vykroč zdravo

Poslednú familkovú tému v tomto roku sme venovali reflexnej terapii. Dozvedeli sme sa opäť viac o pozitívnych účinkoch tejto terapie a masáži nôh na prevenciu, regeneráciu fyzických a psychických síl, o povzbudení a upevnení zdravia v detskom a juniorskom veku. Naučili sme sa masírovať vybrané reflexné body, aby sme si mohli sami pomôcť v domácom prostredí, posedeli sme pri vianočnom punči a porelaxovali v príjemnej adventnej atmosfére pri familkovom vianočnom stromčeku.

25.11.2014

Prednáška: Bolesti chrbtice - čo s tým?

Tempo našich dní je prirýchle, nároky na výkon vysoké. Atakovaní sme denne negatívnymi udalosťami, správami, ľuďmi. Emócie nemáme pod kontrolou, strácame rovnováhu a zdravie si pýta svoju daň. Naše telo nám dáva signály, ktorým často nerozumieme. Bolesti chrbtice a pohybového ústrojenstva pozná snáď každý. Vo Familke sme s našimi hosťami masérkou a fyzioterapeutkou zistili, že pomoc existuje.

29.10.2014

Prednáška: Výchova dcér a synov

Prednáška o rodičovskom vedení a podporovaní chlapcov a dievčat, ako rešpektovať rozdielnosti výchovy podľa pohlaví, ako motivovať a viac milovať naše deti...

23.09.2014

Prednáška: Reflexná terapia- ako si udržať zdravie a kondíciu v nohách

Skvelá prednáška pre tých, ktorí sa usilujú o dosiahnutie a trvalé udržanie telesného a psychického zdravia. Dozvedeli sme sa od odborníčky na reflexologiu a reflexné masáže veľa užitočných a praktických informácií, naučili sa základné ťahy tejto masáže, po ktorej odchádzali všetci s pocitom ľahkosti- uvoľnení a plní energie naspäť do svojho sveta...

17.09.2014

Aréna zdravia - We love eating

Náš dievčenský BAOBA + FAMILKA tím (Ivka, Sisa, Zuzka, Lucka) hosťoval celý deň na banskobystrickom námestí v rámci Projektu "Užívaj si zdravý život". Aj my každý mesiac prispievame k osvete zdravého životného štýlu. Váš záujem o témy, ktoré prinášame nás motivuje byť stále profesionálne, kreatívne a akčné - aby ste nám aj naďalej zachovali priazeň. Tešíme sa, že ste nás prišli podporiť aj do nášho stánku v tento krásny slnečný deň, strávili ste s nami chvíľku, podebatili alebo si vyskúšali naše hry a kvízy. Pridávame pár fotiek táto akcia sa vydarila a my sme mali opäť dôvod na úsmev.

07.06.2014

KURZ VARENIA: Varíme bez lepku, cukru, laktózy a BEZ STRESU

Kurz zdravého varenia, ktorý nadviazal na prednášku o varení pre ľudí so stravovacími obmedzeniami sa vydaril. Všetko sa podarilo na jednotku - uvarili sme a upiekli chutné jedlá, naučili sa nové zdraviu prospešné receptúry, ochutnávali, ovoniavali, podelili sme sa o vzájomné skúsenosti v kuchyni a načerpali inšpirácie na nové menu, ktoré doma "otestujeme na rodinných príslušníkoch". Všetky prítomné dámy sú šikovné gazdinky, po tomto kurze ešte dôvtipnejšie a zručnejšie ;)

25.02.2014

Prednáška: Návod na prežitie bez lepku,cukru,laktózy a bez stresu

Je možné DOBRE a hlavne ZDRAVO jesť, aj napriek nepríjemným obmedzeniam a vhodne vybranou a upravenou stravou prispieť k zdraviu a harmónii v rodine u všetkých jej členov. Ukázali sme vám, ako sa to teoreticky a prakticky zvládnuť dá.

22.01.2014

Prednáška: Aromaterapia pre deti a dospelých

Využitie prírodných esenciálnych olejov pre upevnenie zdravia, krásy, harmónie, regeneráciu fyzických a duševných síl, povzbudenie pozitívnej energie a nálady. Základy umenia účinného relaxu a navodenia pohody v domácom prostredí pre celú rodinu.

25.09.2013

PREDNÁŠKA: Zdravie detských očí

Voľné pokračovanie série neformálnych prednášok s pozvanými odborníkmi na témy, ktoré zaujímajú dnešných rodičov. Veselo i vážne s detskou sestrou z očného sanatória sme debatili o hygiene, prevencii a starostlivosti o zrak našich ratolestí.

25.05.2013

SEMINÁR: Asertivita a manipulácia

Voľné pokračovanie seminárov praktických zručností ako ovládať strach, vedieť sa účinne brániť, efektívne komunikovať, nájsť šťastie, obnoviť vnútornú rovnováhu a zdravie.

13.04.2013

WORKSHOP: Pomóc, stres!

Pre všetkých, ktorých životné tempo je prirýchle, prestávajú mať pod kontrolou súkromný a pracovný život, cítia sa vyčerpane a bez energie, sme zorganizovali víkendový workshop so špecialistkou na detoxikačnú medicínu. Načerpali sme opäť chuť do bežných dní a naučili sa praktické tipy a triky, ktoré nám pomôžu brániť sa proti stresu (jeho negatívnym účinkom na fyzické a duševné zdravie) spôsobmi a technikami, ktoré "máme sami v rukách".

19.12.2012

Kurz bio pečenia

Pečenie je radosť, vášeň, záľuba, ktorou možno pozitívne prispieť k zdraviu, vytvoriť jedinečnú atmosféru, upevniť vzťahy, nadviazať priateľstvá a vyčarovať pohodu pri rodinnom stole. Chutné a zdravé receptúry sa možno aj vďaka nášmu kurzu stanú súčasťou rituálov vo vašich domácnostiach.

28.10.2012

Tehotenský jedálniček a zdravie dieťaťa

V rámci tohtoročnej akcie "9 dní o tom" sme vás pozvali do našej familkovej kuchyne na zaujímavú debatu o prirodzených chutiach či nechutiach a celkovom význame výživy počas prvých 9.mesiacov života.

03.10.2012

Prednáška - Do materskej školy s úsmevom

Nástup dieťaťa do materskej školy je po období materskej a rodičovskej dovolenky (často niekoľkoročnom) prvou skúsenosťou s odlúčením od rodiny. Bezpečie a neustálu ochranu blízkych osôb dieťa vymieňa za nové "dobrodružstvo". Pomáhame pripraviť na túto zmenu nielen dieťa ale aj ostatných členov vašej rodiny.

04.06.2012

Prednáška - Problémové partie

Mať pevné bruško, štíhly pás, boky bez tukových vankúšov, cítiť sa zdravo a sebavedomo. Aby pohľad do zrkadla nerobil vrásky, ale bol dôvodom na spokojný úsmev. Vykročili sme vo familke smerom k pozitívnej zmene. Zvládli sme teóriu, v praxi si vyskúšali brušné tance s profesionálkou, dobre sa zabavili a "nabili si baterky" novou energiou do bežných dní...

04.06.2012

Prednáška - Horné dýchacie cesty a alergie

Trápia vaše deti často choroby z prechladnutia? Máte doma alergika? Chcete posilniť imunitu a zlepšiť kvalitu zdravia vašej rodiny? Priniesli sme vám praktické informácie a rady nášho hosťa- pediatra.

22.02.2012

Láska ide cez žalúdok

Pre dobrý a spokojný vzťah je nesmierne dôležité aj to, čo sa deje v domácej kuchyni. Pretože schody do partnerského neba vraj vedú cez špajzu a chladničku. Prednáška o tom, prečo spájame lásku s jedlom a ako možno stravou prispieť k zdravému harmonickému láskyplnému vzťahu alebo k jeho oživeniu.

30.01.2012

Workshop - FARBY A MOC EMÓCIÍ

Pokračovanie obľúbeného cyklu prednášok farebnej terapie pre laikov o neverbalite farieb, ich terapeutických účinkoch, pôsobení v bežnom živote a využití v osobnom, profesnom a partnerskom živote.

Číslo stránky: