Kde nás nájdete:

SPOSA BB - FAMILKA
Rudlovská 53
974 01 Banská Bystrica
(Kancelária 306 na 2. poschodí v budove AURIS)

zobraziť na mape

Kontakty:

mobil: +421 911 360 641
e-mail: sposabb@familka.sk
www.familka.sk

Familka.sk v sieti Facebook

Galéria

Niekedy je slov málo, inokedy priveľa.
Nasledovné obrázky vám prezradia viac o tom kto sme, čo, pre koho a ako s radosťou robíme.
Sú to vizuálne "dôkazy spokojnosti" z už zrealizovaných podujatí a aktivít.


Číslo stránky:
09.02.2018

Paverpol tvorivá dielňa

Piatkové popoludnie strávili rodiny s osobami s autizmom a ich priatelia v družnom vyrábaní krásnych vecí , pre niekoho už z nepotrebného materiálu. Všetko v živote je o tom, akým uhľom pohľadu sa na to človek- kreatívny pozerá. Potešujúce je , že všetci , ktorí sa tu stretli sú kreatívni.

16.11.2017

Gaštankovo

Chcete stráviť jedno popoludnie v komunite ľudí s dobrým srdiečkom ? Tak príďte v novembri do centra OZ Nožička /Tatranská ul. 10, bývalá ZŠ/, na tvorivé gaštanové popoludnie. Každý z vás si môže vyrobiť postavičku, okrasu alebo čokoľvek, čo ho poteší a vychutnať si tak príjemnú jesennú náladu.

11.08.2017

Lunterov ranč

Stretnutie rodín s deťmi a dospelými osobami s autizmom na krásnom mieste , kúsok od Zvolena - časť Kráľová Lunterov ranč.

28.09.2016

Brigádujeme v Komunitnom centre Fončorda

Komunitné centrum Fončorda v Banskej Bystrici je miesto, kam patríme aj my a sú tam ľudia, ktorí nás prijímajú so všetkým,čo k nám patrí, čo aj nám osobne prinesie posilnenie . Spoznávame našu aj iné komunity. Spoločne zvelaďujeme priestor, o ktorý sa spoločnými silami staráme.

28.09.2016

Biela pastelka

Biela pastelka je kampaň, ktorá reaguje na potreby nevidiacich a slabozrakých v našej krajine. Organizuje ju od roku 2002 Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Svoje služby pre ľudí so zrakovým postihnutím poskytuje v každom kraji Slovenska. Vďaka verejnej zbierke a príspevku môžeme nevidiacim a slabozrakým pomáhať s výučbou čítania a písania v Braillovom písme, nácvikom samostatného pohybu, kurzami práce s kompenzačnými pomôckami, v práci na PC s hlasovým výstupom, nácvikom sebaobslužných činností a špeciálnym sociálnym poradenstvom.

22.09.2016

Fórum MVO Mesta Banská Bystrica

Dnes sa uskutočnilo Fórum MNO v BB , na ktorom sa zúčastnili zástupcovia 50 organizácií. Fórum otvoril príhovorom primátor mesta BB pán Ján Nosko. Rada urobila v prezentáciách odpočet svojej ročnej činnosti a odprezentovali sa rôzne zaujímavé možnosti pre MNO. Na koniec sa v záhrade nezávyslej kultúry konali sieťovacie malé fóra. SPOSA BB a jej zástupcovia samozrejme nemohli chýbať.

21.09.2016

JUMP SLOVENSKO 2016

Vzdelávame sa neformálne a zážitkovo- zástupovia SPOSA BB sme sa zúčastnili 5.ročníka neformálnej celoslovenskej konferencie o ľuďoch a pre ľudí, ktorí robia niečo pre druhých. Bola určená manažérom, koordinátorom a dobrovoľníkom občianskych združení, neziskových organizácií a iniciatív, ale aj študentom, freelancerom a podnikateľom. Každému, komu Slovensko nie je ľahostajné.

20.09.2016

Worshop o dobrovoľníctve

Dnešný workshop o dobrovoľníctve pre rodiny s osobami s autizmom. Stretli sa Tí, ktorí každý deň dobrovolníčia ako rodičia takýchto detí a tí, ktorí na našej ceste už pár rôčkou dobrovolníčia a pomáhaju nám v napredovaní . Nebolo nás veľa, ale konštruktívne sme si dohodli nový projekt. Život nie je o kvantite, ale kvalite. Urobili sme všetci dosť na to, aby medzi nás prišli aj nové tváre, ale nevadí, čas nás naučí. Ďakujem Sise, Erike, Jarke, Ivane,Šarlotke,Maťke a jej priateľovi, že prišli medzi nás. Majka Helexová.

03.06.2016

MDD pre naše deti

MDD- oslava detstva a radosti pre všetky deťúrence bez rozdielu. Užili si ho aj tie naše autistické v spoločnosti detí s iným zdravotným znevýhodnením. Pripravili ho rodičia, priatelia a naši priaznivci a podporovatelia. Všetkým ďakujeme, odmenou od detí bol ich šťastný smiech.

27.04.2016

Príprava na ŽI a ZAŽI

V apríli 2016 sa stretli v kancelárii SPOSA BB viacerí členovia a spoločne dolaďovali podrobnosti k májovej akcii ŽI A ZAŽI, ktorú chystali pre rodiny s deťmi a dospelými s autizmom a iné znevýhodnené komunity a zdravých priateľov. Rozdelili si úlohy a povinnosti, aby podujatie fungovalo k spokojnosti tých, pre ktorých bolo pripravené.

Kino bez bariér pre naše deti

V sobotu 20.2.2016 sa v Banskobystrickom CINEMAX ESC konal pod záštitou Janky Žitňanskej - poslankyne Európskeho parlamentu a Anny Šmehilovej – poslankyne Mestského zastupiteľstva v Nitre, tretí ročník podujatia ktoré bolo zdarma a určené deťom so zdravotným postihnutím a deťom zo sociálne znevýhodneného prostredia a ich rodinám.

19.02.2016

Karneval

Pekná akcia v tradičnej spolupráci OZ SPOSA BB, OZ Nožička, OZ BCF , ktorá sa konala 19.2.2016 v priestoroch Centra pre deti s viacnásobným postihnutím Nožička. Stretli sa tu príjemní ľudia, deti sa tešili a hrali medzi sebou. Dievčatá z tanečnej skupiny Janette Fáberovej odtancovali pekné predstavenie. Všetci si zatancovali v maskách a pochutnali si na dobrotkách , ktoré pripravili maminky.

18.02.2016

SPOSA BB hosťom v obývačke dobrovoľníctva v Europa SC

Vďaka centru dobrovoľníctva sme sa zúčastnili akcie DOBROVOĽNÍCTVO -zoznám sa , podiskutuj , vyskúšaj , pozri si výstavu o dobrovoľníkoch. Predstavili sme naše aktivity, poinformovali ľudí, ktorí mali záujem sa niečo dozvedieť. Ďakujeme za príležitosť vystúpiť z nášho sveta. A samozrejme ďakujem mojim dobrovoľníkom Dianke, Ivane a našim maminkám, ktoré dnes prišli Ruženke, Ľubke, Danke, Erike a jej sestre, Janke s Vikinkou, našim kamarátom Jakubovi, Maťke , Zdenovi a všetkým, ktorí sa pri nás zastavili. ;)

13.12.2015

Mikuláš prišiel aj medzi nás

Ďakujeme všetkým aktérom Mikuláša v Centre Nožička. Sme radi , že na území mesta Banská Bystrica sú tu ľudia, ktorí dokážu spoločnou podporou dobrých vecí posúvať naše deti vpred, ale aj nás rodičov.

28.11.2015

Minimálne signály – pozvánka do sveta ľudí s autizmom

Seminár o autizme, príležitosť dozvedieť sa veľa zaujímavých informácií, zdieľať vlastné skúsenosti, naučiť sa niečo nové

18.11.2015

Podporná skupina pre rodiny s deťmi s autizmom

Podporná skupina rodičov s deťmi s autizmom a ich priateľov v Komunitnom centre Fončorda v Banskej Bystrici - pri VEDECKEJ HRAČKE s pani Ing. Beatkou Puobišovou

17.11.2015

Tvorivé dielničky- spájame sa

Novembrové tvorivé dielničky pre deti s autizmom a inými zdravotnými znevýhodneniami. Zabavili sme sa, niečo nové sa naučili, našli sme nových priateľov. Prišli medzi nás rodičia z Lučenca ktorí zistili že tvorivé dielne sú oveľa širšieho rozmeru , ako si predstavovali . Teší nás že práve Lučenci oslovila rodičov naša práca SPOSA BB. Ďakujeme Silvii a Jožkovi, ktorí pripravili priestor na tvorivé dielne , upiekli zemiaky v šupke a prihriali gulášik zo zemiakvých hodov , pripravili čaj a kávu , tým vytvorili prijemný priestor domova.

25.03.2015

Veľkonočná familková dielnička

Týždeň pred Veľkou nocou sme vo Familke trochu tvorili, inšpirovali sa skvelými nápadmi, naučili sa jednoduché ale kreatívne techniky zdobenia a dekorovania z prírodných materiálov. Malí aj veľkí návštevníci si oddýchli a zároveň si odniesli domov veľkonočné ozdôbky, ktoré si sami vyrobili.

28.01.2015

Diskusia: Pomóóóc puberta!

Puberta - "dobrodružná" etapa dospievania dieťaťa. Vo Familke sme sa podelili o vedomosti a skúsenosti, podebatili navzájom a s prizvanými odborníkmi z psychologickej ambulancie, ako to celé prežiť v zdraví a s úsmevom ;)

17.12.2014

Prednáška: Vykroč zdravo

Poslednú familkovú tému v tomto roku sme venovali reflexnej terapii. Dozvedeli sme sa opäť viac o pozitívnych účinkoch tejto terapie a masáži nôh na prevenciu, regeneráciu fyzických a psychických síl, o povzbudení a upevnení zdravia v detskom a juniorskom veku. Naučili sme sa masírovať vybrané reflexné body, aby sme si mohli sami pomôcť v domácom prostredí, posedeli sme pri vianočnom punči a porelaxovali v príjemnej adventnej atmosfére pri familkovom vianočnom stromčeku.

Číslo stránky: