Kde nás nájdete:

SPOSA BB - FAMILKA
Horná 67
974 01 Banská Bystrica
(Kancelária na 3. poschodí)

zobraziť na mape

Kontakty:

mobil: +421 911 360 641
e-mail: sposabb@familka.sk
www.familka.sk

Familka.sk v sieti Facebook

Galéria

Niekedy je slov málo, inokedy priveľa.
Nasledovné obrázky vám prezradia viac o tom kto sme, čo, pre koho a ako s radosťou robíme.
Sú to vizuálne "dôkazy spokojnosti" z už zrealizovaných podujatí a aktivít.


Číslo stránky:
20.09.2018

PREVENCIOU K 100% STAROSTLIVOSTI O DETI

INOVATÍVNY PROJEKT OZ SPOSA BB Rodič, blízky príbuzný akéhokoľvek dieťaťa alebo dospelého človeka so znevýhodnením, je permanentnou starostlivosťou o znevýhodneného oslabovaný a v konečnom dôsledku sa môže stať on sám hendikepovaným.

18.09.2018

Tvorivá rodinná intergračná dielňa

Veselé tvorenie darčekov pre priateľov seniorov.

09.03.2018

Rodinná integračná dielňa

Piatkové tvorivé dielne venované výrobe záložiek do kníh, pod vedením M. Korinekovej. Deti aj rodičia si mohli vyzdobiť záložky, vyrobené zo vzorkovníka farieb vytlačeného na lesklom papieri. Za pomoci špeciálnych vystrihovačiek a laminovačky sa všetkým podarilo niečo pekné a účelné vyrobiť.

09.02.2018

Paverpol tvorivá dielňa

Piatkové popoludnie strávili rodiny s osobami s autizmom a ich priatelia v družnom vyrábaní krásnych vecí , pre niekoho už z nepotrebného materiálu. Všetko v živote je o tom, akým uhľom pohľadu sa na to človek- kreatívny pozerá. Potešujúce je , že všetci , ktorí sa tu stretli sú kreatívni.

16.11.2017

Gaštankovo

Chcete stráviť jedno popoludnie v komunite ľudí s dobrým srdiečkom ? Tak príďte v novembri do centra OZ Nožička /Tatranská ul. 10, bývalá ZŠ/, na tvorivé gaštanové popoludnie. Každý z vás si môže vyrobiť postavičku, okrasu alebo čokoľvek, čo ho poteší a vychutnať si tak príjemnú jesennú náladu.

11.08.2017

Lunterov ranč

Stretnutie rodín s deťmi a dospelými osobami s autizmom na krásnom mieste , kúsok od Zvolena - časť Kráľová Lunterov ranč.

28.09.2016

Brigádujeme v Komunitnom centre Fončorda

Komunitné centrum Fončorda v Banskej Bystrici je miesto, kam patríme aj my a sú tam ľudia, ktorí nás prijímajú so všetkým,čo k nám patrí, čo aj nám osobne prinesie posilnenie . Spoznávame našu aj iné komunity. Spoločne zvelaďujeme priestor, o ktorý sa spoločnými silami staráme.

28.09.2016

Biela pastelka

Biela pastelka je kampaň, ktorá reaguje na potreby nevidiacich a slabozrakých v našej krajine. Organizuje ju od roku 2002 Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Svoje služby pre ľudí so zrakovým postihnutím poskytuje v každom kraji Slovenska. Vďaka verejnej zbierke a príspevku môžeme nevidiacim a slabozrakým pomáhať s výučbou čítania a písania v Braillovom písme, nácvikom samostatného pohybu, kurzami práce s kompenzačnými pomôckami, v práci na PC s hlasovým výstupom, nácvikom sebaobslužných činností a špeciálnym sociálnym poradenstvom.

22.09.2016

Fórum MVO Mesta Banská Bystrica

Dnes sa uskutočnilo Fórum MNO v BB , na ktorom sa zúčastnili zástupcovia 50 organizácií. Fórum otvoril príhovorom primátor mesta BB pán Ján Nosko. Rada urobila v prezentáciách odpočet svojej ročnej činnosti a odprezentovali sa rôzne zaujímavé možnosti pre MNO. Na koniec sa v záhrade nezávyslej kultúry konali sieťovacie malé fóra. SPOSA BB a jej zástupcovia samozrejme nemohli chýbať.

21.09.2016

JUMP SLOVENSKO 2016

Vzdelávame sa neformálne a zážitkovo- zástupovia SPOSA BB sme sa zúčastnili 5.ročníka neformálnej celoslovenskej konferencie o ľuďoch a pre ľudí, ktorí robia niečo pre druhých. Bola určená manažérom, koordinátorom a dobrovoľníkom občianskych združení, neziskových organizácií a iniciatív, ale aj študentom, freelancerom a podnikateľom. Každému, komu Slovensko nie je ľahostajné.

20.09.2016

Worshop o dobrovoľníctve

Dnešný workshop o dobrovoľníctve pre rodiny s osobami s autizmom. Stretli sa Tí, ktorí každý deň dobrovolníčia ako rodičia takýchto detí a tí, ktorí na našej ceste už pár rôčkou dobrovolníčia a pomáhaju nám v napredovaní . Nebolo nás veľa, ale konštruktívne sme si dohodli nový projekt. Život nie je o kvantite, ale kvalite. Urobili sme všetci dosť na to, aby medzi nás prišli aj nové tváre, ale nevadí, čas nás naučí. Ďakujem Sise, Erike, Jarke, Ivane,Šarlotke,Maťke a jej priateľovi, že prišli medzi nás. Majka Helexová.

03.06.2016

MDD pre naše deti

MDD- oslava detstva a radosti pre všetky deťúrence bez rozdielu. Užili si ho aj tie naše autistické v spoločnosti detí s iným zdravotným znevýhodnením. Pripravili ho rodičia, priatelia a naši priaznivci a podporovatelia. Všetkým ďakujeme, odmenou od detí bol ich šťastný smiech.

27.04.2016

Príprava na ŽI a ZAŽI

V apríli 2016 sa stretli v kancelárii SPOSA BB viacerí členovia a spoločne dolaďovali podrobnosti k májovej akcii ŽI A ZAŽI, ktorú chystali pre rodiny s deťmi a dospelými s autizmom a iné znevýhodnené komunity a zdravých priateľov. Rozdelili si úlohy a povinnosti, aby podujatie fungovalo k spokojnosti tých, pre ktorých bolo pripravené.

Kino bez bariér pre naše deti

V sobotu 20.2.2016 sa v Banskobystrickom CINEMAX ESC konal pod záštitou Janky Žitňanskej - poslankyne Európskeho parlamentu a Anny Šmehilovej – poslankyne Mestského zastupiteľstva v Nitre, tretí ročník podujatia ktoré bolo zdarma a určené deťom so zdravotným postihnutím a deťom zo sociálne znevýhodneného prostredia a ich rodinám.

19.02.2016

Karneval

Pekná akcia v tradičnej spolupráci OZ SPOSA BB, OZ Nožička, OZ BCF , ktorá sa konala 19.2.2016 v priestoroch Centra pre deti s viacnásobným postihnutím Nožička. Stretli sa tu príjemní ľudia, deti sa tešili a hrali medzi sebou. Dievčatá z tanečnej skupiny Janette Fáberovej odtancovali pekné predstavenie. Všetci si zatancovali v maskách a pochutnali si na dobrotkách , ktoré pripravili maminky.

18.02.2016

SPOSA BB hosťom v obývačke dobrovoľníctva v Europa SC

Vďaka centru dobrovoľníctva sme sa zúčastnili akcie DOBROVOĽNÍCTVO -zoznám sa , podiskutuj , vyskúšaj , pozri si výstavu o dobrovoľníkoch. Predstavili sme naše aktivity, poinformovali ľudí, ktorí mali záujem sa niečo dozvedieť. Ďakujeme za príležitosť vystúpiť z nášho sveta. A samozrejme ďakujem mojim dobrovoľníkom Dianke, Ivane a našim maminkám, ktoré dnes prišli Ruženke, Ľubke, Danke, Erike a jej sestre, Janke s Vikinkou, našim kamarátom Jakubovi, Maťke , Zdenovi a všetkým, ktorí sa pri nás zastavili. ;)

13.12.2015

Mikuláš prišiel aj medzi nás

Ďakujeme všetkým aktérom Mikuláša v Centre Nožička. Sme radi , že na území mesta Banská Bystrica sú tu ľudia, ktorí dokážu spoločnou podporou dobrých vecí posúvať naše deti vpred, ale aj nás rodičov.

28.11.2015

Minimálne signály – pozvánka do sveta ľudí s autizmom

Seminár o autizme, príležitosť dozvedieť sa veľa zaujímavých informácií, zdieľať vlastné skúsenosti, naučiť sa niečo nové

18.11.2015

Podporná skupina pre rodiny s deťmi s autizmom

Podporná skupina rodičov s deťmi s autizmom a ich priateľov v Komunitnom centre Fončorda v Banskej Bystrici - pri VEDECKEJ HRAČKE s pani Ing. Beatkou Puobišovou

17.11.2015

Tvorivé dielničky- spájame sa

Novembrové tvorivé dielničky pre deti s autizmom a inými zdravotnými znevýhodneniami. Zabavili sme sa, niečo nové sa naučili, našli sme nových priateľov. Prišli medzi nás rodičia z Lučenca ktorí zistili že tvorivé dielne sú oveľa širšieho rozmeru , ako si predstavovali . Teší nás že práve Lučenci oslovila rodičov naša práca SPOSA BB. Ďakujeme Silvii a Jožkovi, ktorí pripravili priestor na tvorivé dielne , upiekli zemiaky v šupke a prihriali gulášik zo zemiakvých hodov , pripravili čaj a kávu , tým vytvorili prijemný priestor domova.

Číslo stránky: