Kde nás nájdete:

SPOSA BB - FAMILKA
Horná 67
974 01 Banská Bystrica
(Kancelária na 3. poschodí)

zobraziť na mape

Kontakty:

mobil: +421 911 360 641
e-mail: sposabb@familka.sk
www.familka.sk

Familka.sk v sieti Facebook

02.04.2018

2.apríl Svetový deň povedomia o autizme

ilustratívny obrázok

• Podujatie OZ Spoločnosti na pomoc osobám s autizmom BB (OZ SPOSA BB) sa už piaty krát koná pod záštitou pána primátora mesta Banská Bystrica. • Šiesty krát budú významné budovy mesta Banská Bystrica v modrých farbách • Spoznajme autizmus, z najnovších zahraničných štatistík vyplýva, že priemerne 1 dieťa z 68 sa narodí s poruchou autistického spektra.

- Autizmus je iné myslenie a spracovávanie podnetov, ktoré osobe s touto novodobou formou inakosti spôsobuje v našej majoritnej spoločnosti  nesmierne existenčné problémy vo všetkých oblastiach života. Dá sa diagnostikovať už v rannom detstve, jeho ekonomické a sociálne dopady sa naplno prejavia až u dospelých ľudí.

V roku 2007 vyhlásilo Valné zhromaždenie OSN 2. apríl za Svetový deň povedomia o autizme. Záštitu nad Svetovým dňom povedomia o autizme v Banskej Bystrici prevzal primátor mesta Ján Nosko.

Autizmom trpí celosvetovo asi 67 miliónov ľudí. Na Slovensku trpí autizmom približne  viac ako -2 % populácie, pričom postihuje 4-krát častejšie chlapcov ako dievčatá.

Informačná kampaň chce spoločnosti pomôcť porozumieť autizmu.  Cieľom je zlepšiť podmienky, ktoré umožnia ľuďom s autizmom porozumieť svetu.

OZ SPOSA BB 2.4. vysvietme to na modro