Kde nás nájdete:

SPOSA BB - FAMILKA
Horná 67
974 01 Banská Bystrica
(Kancelária na 3. poschodí)

zobraziť na mape

Kontakty:

mobil: +421 911 360 641
e-mail: sposabb@familka.sk
www.familka.sk

Familka.sk v sieti Facebook

21.01.2016

Podporujeme štrajk učiteľov

ilustratívny obrázok

SPOSA BB podporuje iniciatívu slovenských učiteľov za zlepšenie podmienok v slovenskom školstve

http://isu.sk/podporuju-nas

Vyhlásenie k štrajku učiteľov Slovenska

21. 1. 2016

Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom Banská Bystrica /SPOSA BB/

Rudlovská 53, 974 01 Banská Bystrica

IČO37828088

sposabb@gmail.com

 

Vyhlásenie k štrajku učiteľov Slovenska.

Za Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom v Banskej Bystrici sa pripájam podporným stanoviskom k štrajku učiteľov.

Naša spoločnosť je dlhodobo rozvrátená a rokmi dlhodobo hnaná do celoplošnej nevedomosti. Zlým systémom sa už v rannom živote detí zhoršuje ich vzdelávanie, ktoré prinášajú učitelia cez svoju ťažkú a nikým neuznanú prácu. Status učiteľa klesol do bodu, kedy si ich prácu nikto neváži.

Ako rodičia detí, ktoré majú autizmus vieme veľmi dobre, čo znamená práca z našimi deťmi. Čo všetko musia zvládať učitelia, asistenti, špeciálni pedagógovia , psychológovia a v konečnom dôsledku aj my.

Učiteľ učí dieťa správne chápať, komunikovať a rozvíjať svoje danosti. Dobrý učiteľ však vie, že bez rodiča je jeho práca zbytočná. Práve v našej komunite si uvedomujeme dôležitosť učiteľskej profesie, kedy práve oni veľa krát učia aj nás a ak si nájdeme dôveru , veľa naučíme aj my ich . Zabúda sa na jeden základný fakt, že učiteľ je človek, ktorý má rovnaké problémy , ako všetci ľudia v štáte. Je potrebné si uvedomiť, že ak ktokoľvek robí chyby, má to príčinu. Ak dlhodobo pracujete s vypätím všetkých síl a chcete niečo v spoločnosti zmeniť a systém, ktorého ste súčasťou vás podhodnocuje, príde čas zlyhania. Týka sa to však nielen učiteľov , ale všetkých pre život všetkých obyvateľov Slovenska potrebných povolaní.

Preto milí učitelia, stojte za svojím a myslite všetci medzi sebou rovnocenne k svojmu vzdelaniu a zaradeniu v školách. Nech riaditeľ je rovný k učiteľovi , učiteľ k asistentovi. Nech všetci, ktorí ste si vybrali svoje poslanie odovzdávať vedomosti iným , sa viete postaviť jeden za druhého, ako to teraz robíme my, rodičia detí s autizmom v Banskej Bystrici a staviame sa za vás.

Za rodičov detí s autizmom /SPOSA BB/ Mária Helexová.

Banská Bystrica dňa 20.1.2016