Kde nás nájdete:

SPOSA BB - FAMILKA
Horná 67
974 01 Banská Bystrica
(Kancelária na 3. poschodí)

zobraziť na mape

Kontakty:

mobil: +421 911 360 641
e-mail: sposabb@familka.sk
www.familka.sk

Familka.sk v sieti Facebook

20.02.2016

Kino bez bariér pre naše deti

V sobotu 20.2.2016 sa v Banskobystrickom CINEMAX ESC konal pod záštitou Janky Žitňanskej - poslankyne Európskeho parlamentu a Anny Šmehilovej – poslankyne Mestského zastupiteľstva v Nitre ,  tretí ročník podujatia , ktoré bolo zdarma a určené deťom  so zdravotným postihnutím a deťom zo sociálne znevýhodneného prostredia a ich rodinám.
Tento rok malo okolo 140 účastníkov z rôznych občianskych združení /OZ SPOSA BB, OZ Nožička, OZ Nádej deťom/  domovov sociálnych služieb, rodičov s deťmi s rôznymi znevýhodneniami a ich súrodencov. Je potešujúce, že tretí ročník bol v takom hojnom počte.
Pani europoslankyňa prišla aj so svojím týmom ľudí, ktorí boli zaujímaví svojou prácou  a osobnými príbehmi. Po kine pozvala vybraných rodičov s deťmi na príjemný pokojný sobotňajší obed.  V   priebehu posedenia sa zoznámila s rodičmi. Niektorí boli noví, iných príbehy už riešila po minulé roky. Napriek pracovnej vyťaženosti , venovali pani Žitňanská s pani Šmehilovou  svoj čas osobným stretnutiam s rodinami. Pre tieto rodiny to bol krásny zážitok a aj krásna odmena za ich obetavú prácu, ktorou je dvadsaťštyri hodinová starostlivosť o ich deti.

Kdesi bolo napísané „Keď niekomu daruješ svoj čas, daruješ mu kúsok svojho života, ktorý už nikdy nevrátiš.“ Dnešný  deň bol v tomto  duchu a obe skupiny, ktoré sa stretli si odniesli vzájomne čosi do svojich životov.

Ešte raz sa chcem za zúčastnené rodiny  poďakovať za krásnu príležitosť a popriať našim priateľom veľa úspechov v osobnom, ale aj pracovnom živote a pevne dúfam, že o rok sa stretneme znova.
Mária Helexová SPOSA BB

Kikiriki_BB_Februar