Kde nás nájdete:

SPOSA BB - FAMILKA
Horná 67
974 01 Banská Bystrica
(Kancelária na 3. poschodí)

zobraziť na mape

Kontakty:

mobil: +421 911 360 641
e-mail: sposabb@familka.sk
www.familka.sk

Familka.sk v sieti Facebook

27.02.2023

Štvrtková klubovňa - startlab

ilustratívny obrázok

Pozdravujem priatelia autistov, nie len tí, ale aj rodiny s deťmi a dospelými s osobami s autzmom. Máte jedinečnú možnosť podporiť minimálne zdielaním náš starlab projekt ŠTVRTKOVEJ KLUBOVNE PRE AUTISTOV" V čom je jedinečný? V BB majú možnosť dobrovoľnícky pomáhať študenti UMB rôznych zameraní, získavajú prax pre profesionálny život. Trvalá udržateľnosť aby ľudia s autizmom mali šancu na osobný rozvoj , je vo výchove nových odborníkov. My to v SPOSA BB robíme. Dobrovoľníci SPOSA BB boli v roku 2022 ocenení cenou SRDCE NA DLANI, čo viac k tomu povedať? Robíme to so srdcom na dlani. Podporte jedinečný projekt , ktorý vychádza z praxe v teréne. Dajte šancu autistom i všetkým, ktorí sa snažia meniť prístup k tomuto problému . Ďakujeme za zdieľanie, za Vašu podporu .

Štvrtková klubovňa a skutočná práca s autizmom v Banskej Bystrici
O pol deviatej večer som dorazila domov, prvé, čo som urobila po odložení vecí a zhodení zimnej bundy, vkĺzla pod sprchu a spláchla zo seba pracovný deň, ktorý začal , keď som Maťka zaviezla do školy a o ôsmej dorazila do SPOSY.
Niečo som zabudla , tak som sa vrátila domov. Cestou späť po vyhodení smerovky pod Kačicou doľava z hlavnej sa mi skôr vypla smerovka, čo ušlo mojej pozornosti a auto , ktoré išlo dole z Jasenského ulici ledva pribrzdilo , keď som odbočovala, videla som len bordovú farbu honosného Jeepu. Nič sa nestalo, ale pocítila som zradnosť techniky a rýchleho života, ktorý denne žijem. Ďakujem Bohu za seba i šoféra Jeepu , že sa nič nestalo. Žijeme rýchlo a so silným prítlakom na výkon.
Po príchode do SPOSY som ešte mala pätnásť minútovku s dobrovoľníkmi, kde sme riešili vzťahové veci. Všetko o vzťahoch k sebe navzájom a k sebe. Čim dlhšie pracujem s rozmanitosťou ľudí vidím, ako sa všetci zrkadlia vzájomne v sebe.
Po sedení sa pustili do prípravy jedla, aby sme mali všetci čo jesť na poobedňajšej klubovni. A dobre, že sa navarilo, sily potrebovali hlavne naši mladí muži dobrovoľníci. Dnes boli chlapi v presile a som za to rada. Nikdy sa nič nedeje náhodou. Aj chlapská posila prišla včas         </div>
    <div style=