Kde nás nájdete:

SPOSA BB - FAMILKA
Horná 67
974 01 Banská Bystrica
(Kancelária na 3. poschodí)

zobraziť na mape

Kontakty:

mobil: +421 911 360 641
e-mail: sposabb@familka.sk
www.familka.sk

Familka.sk v sieti Facebook

11.01.2021

Mimoriadna podpora Nadácie VW Slovakia

ilustratívny obrázok

Mimoriadne okolnosti , vyplývajúce z pandémie privádzajú rodiny s deťmi a dospelými s autizmom do „neriešiteľnej situácie“. Osoby s autizmom potrebujú socializáciu a stretávanie sa s ľuďmi, nakoľko opatrenia zužujú možnosti tejto cieľovej skupiny, hľadáme nové „ možné“ riešenia , ako podporiť to, čo je najväčšou slabinou „ Aby rodiny neostali bez pomoci a samé“. Ostať doma v bezpečí, nie je pre tieto rodiny „bezpečné „.

Nákup ochranných prostriedkov a dezinfekcie.

Hľadanie dobrovoľníckej podpory cez organizácie ako napr: skauti, respektíve Centrum dobrovoľníctva v Banskej Bystrici, prepojenie práce dobrovoľníkov , ako formy neformálnej odľahčovacej služby v čase pandémie pre rodiny.

Od septembra v projekte „Zručnosti pre život“ pomáhajú dve mladé pani učiteľky , ktoré by mohli chodiť na individuálne hodiny do rodín s deťmi s autizmom.  Forma vzdelávania a osobného rozvoja, odľahčenie pre rodinu.

Pokus presunúť terapeutickú pomoc až do rodiny,  v prípade strachu z nakazenia, minimálne kontakt s deťmi alebo podpora matke samoživiteľke, rodiny v kríze.

Pri aktivitách s osobami s autizmom zatraktívniť zakúpené ochranné prostriedky, ktoré môžu deti pokresliť,  nadviaže  sa s nimi kontakt a táto aktivita môže mať edukačný charakter / čísla , písmena, tvary, zvieratá vo forme pečiatok – sú v našom vlastníctve/.