Kde nás nájdete:

SPOSA BB - FAMILKA
Horná 67
974 01 Banská Bystrica
(Kancelária na 3. poschodí)

zobraziť na mape

Kontakty:

mobil: +421 911 360 641
e-mail: sposabb@familka.sk
www.familka.sk

Familka.sk v sieti Facebook

10.05.2018

Spoznávame prírodu so zdravotne znevýhodnenými

ilustratívny obrázok

Turistika pre zdravotne a telesne znevýhodnené deti, seniorov a všetkých , ktorí milujú prírodu, život a ľudí bez rozdielu. Organizuje ju mladá mamina ťažko znevýhodneného chlapčeka s ohľadom na všetky oslabenia zúčastnených. Je to ponuka , ktorá sa neodmieta.

Všetky knihy zožltnú, ale kniha prírody má každý rok nové, nádherne vydanie.“

              Spoznávame prírodu so zdravotne znevýhodnenými

 

 

     1:  Turistický prechod po trase historického Banského vodovodu spojený  s piknikom

Unikátny historický vodovod bol postavený v 16. storočí privádzal vodu pre banské diela v Španej Doline až spod Prašivej v Nízkych Tatrách.

Medzi Prašivou v Nízkych Tatrách a baníckou obcou Špania Dolina pri Banskej Bystrici vedie krajinou Starohorských vrchov unikátny Špaňodolinský banský vodovod.

Banský vodovod je najstarším svojho druhu na Slovensku a svojou dĺžkou 36 km je aj slovenským rekordérom.

Trasa vodovodu viedla takmer po vrstevnici s miernym spádom a končila v Španej Doline. V súčasnosti možno trasu vodovodu sledovať vďaka technickým úpravám terénu, ako sú zárezy, skalné galérie, násypy a kamenné múry. Niektoré úseky trasy sa využívajú pre pešiu turistiku, cykloturistiku a v zime na lyžiarsku turistiku. Súbežne s trasou vedie náučný chodník z Banskej Bystrice na Donovaly.

Trasa je nenáročná asfaltová miestami poľná vhodná pre ratolesti ktoré sú odkázané na kočík ,vozík ako aj pre seniorov ktorí nemajú sily na vysokohorské túry . Pôjdeme časť historického Banského vodovodu,kde uvidíme drevených trpaslíkov, výhľad na Veľkú Fatru ,Novú Hoľu, Zvolen,Prašivú ...po príjemnej prechádzke prídeme na veľkú lúku, kde sa občerstvíme a predebatíme kam pôjdeme nabudúce Tí ktorí budú vládať môžu pokračovať až na Španiu dolinu alebo sa vrátiť späť k autám poprípade na autobus.....

 

ZRAZ:9.6.2018 o 9:00hod Na Donovaloch pri info stánku

Doprava individuálna (autobus z BB-Donovaly 8:00hod autobusová stanica č16)

Povinnosť účastníkov: Zobrať so sebou občerstvenie, pevnú obuv ,čiapku ,deku ...ďalekohľad a lekárnička bude k dispozícii ak by bolo treba .Pri nepriaznivom počasí turistika sa ruší....

 

INFORMACIE :Zdenka Petríková  0904 493 003

                          Zdenkapetrikova30mail.com

 Nebojte sa prísť medzi nás ,vždy je možnosť vrátiť sa späť  J)

Prílohy

Prvý výlet 1,06MB