Kde nás nájdete:

SPOSA BB - FAMILKA
Horná 67
974 01 Banská Bystrica
(Kancelária na 3. poschodí)

zobraziť na mape

Kontakty:

mobil: +421 911 360 641
e-mail: sposabb@familka.sk
www.familka.sk

Familka.sk v sieti Facebook

01.11.2017

Budúcnosť aj s autizmom

ilustratívny obrázok

Projekt "Budúcnosť aj s autizmom " je určený pre deti s autizmom a inými pridruženým znevýhodneniami . Cieľom je pravidelnými pohybovými aktivitami pod vedením fyzioterapeuta učiť deti s autizmom správnemu držaniu tela a náprave chybných pohybových vzorcov.Prinesie to zlepšenie zdravia, odbúranie stresu a napätia, kontaktovanie sa s novými ľuďmi a podnetmi,zlepšenie hrubej motoriky,koordinácie pohybov,prepájanie oboch mozgových hemisfér. Druhá časť projektu budú tvorivé dielne,kde deti budú trénovať jemnú motoriku,zažívať radosť z tvorby, učiť sa nové veci hravou formou a zároveň budú vedené k spolupráci a samostatnosti.

Informácie pre rodičov detí, ktorí by mali záujem o cvičenie a tvorivé dielne:

DŇA 6.11. 2017 /pondelok/ , sa uskutoční prvé stretnutie s fyzioterapeutkou /Mgr. Zinaidou  Čárskou/, ktorá bude vykonávať cvičenie s deťmi  a realizátorkou   tvorivých dielní pani Bc. Miriam Korinekovou.

Stretnutie je pripravené v doobedňajších hodinách v čase, keď sú deti v škole, alebo inom zariadení.

Miesto stretnutia Centrum OZ Nožička /Tatranská ul.10, budova bývalej ZŠ/, o 9,00 hodine.

Je dôležité dokomunikovať podrobnosti a načasovanie detí v poobedňajších hodinách , kedy to budú mať ako mimoškolskú doplnkovú aktivitu na ďalší rozvoj motorických , pohybových a sociálnych zručností.
VW2