Kde nás nájdete:

SPOSA BB - FAMILKA
Horná 67
974 01 Banská Bystrica
(Kancelária na 3. poschodí)

zobraziť na mape

Kontakty:

mobil: +421 911 360 641
e-mail: sposabb@familka.sk
www.familka.sk

Familka.sk v sieti Facebook

19.09.2018

CANISTERAPIA "Pomáhame ďalej"

ilustratívny obrázok

Canisterapia pre deti s autizmom Deti s autizmom zo SPOSA BB vďaka nadácii Volkswagen Slovakia a projektu „Pomáhame ďalej“ absolvujú už od od augusta do konca októbra 2018 15. canisterapeutických stretnutí.


Aj Maťko bol jedným z detí, ktoré mohli dostať novú terapeutickú skúsenosť. Už po prvom stretnutí so psíkmi bolo vidieť, že sa mu práca a komunikácia s nimi zapáčila.  Terapeutka Ľubka Bátoryová  prostredníctvom svojich psíkov Martinovi ukázala rôzne triky, ktoré v jeho očiach rozjasnili hviezdičky. Martin zrkadlil emócie, tešil sa z interakcie hafanov a obľúbil si aj nové tety, ktoré s ním aktívne pracovali. Hodinová práca sa odzrkadlila aj na jeho správaní, zlepšila sa komunikácia, sústredenie , jemná a hrubá motorika rúk. V bežnom živote sa zapája do bežných aktivít so záujmom a aj v hre so svojou malou sesterničkou vidieť náznaky zmeny. Nemôžem napísať, že by sa niekedy jeho  problémové stavy neprejavili, ale určite je ich začína byť menej , ako kedysi. Niekedy som pri terapiách s ním, ale už sú aj chvíle, keď sa od neho odpútam a nechám ho s terapeutmi ľudskými, ale aj psími úplne samého.  

Canisterapia má pre môjho syna obrovský prínos, ale záleží aj na tom, kto túto terapiu robí a manželia Bátoryovci  a ich tím prinášajú do nášho spoločenstva novú energiu a ľudský rozmer.

stiftung-nadacia_logo-3D_2016_R_v01_sni