Kde nás nájdete:

SPOSA BB - FAMILKA
Horná 67
974 01 Banská Bystrica
(Kancelária na 3. poschodí)

zobraziť na mape

Kontakty:

mobil: +421 911 360 641
e-mail: sposabb@familka.sk
www.familka.sk

Familka.sk v sieti Facebook

Aktivity SPOSA BB a Familky

Nejde o to byť dokonalý, ale robiť veci najlepšie ako vieme...s radosťou, láskou a úprimným záujmom.
Učí nás sám život a skúsenosti, ktoré prežívame a zdieľame.

Pridajte sa k priaznivcom  Spoločnosti na pomoc osobám s autizmom v Banskej Bystrici a našej virtuálnej rodiny FAMILKY, u nás je každý vítaný!Číslo stránky:
05.12.2012

Familka hosť Muffinkových hodov

Tím Familky vás pozýva do svojho stánku na Muffinkových hodoch. Mikulášsky čas s koláčikmi muffinkami a ich symbolikou pre všetkých, ktorí majú chuť stráviť príjemné a inšpirujúce adventné popoludnie. Organizátori pripravili sme pre vás veľa príjemných prekvapení. Spoločne sa zabavíme, niečo nové sa naučíme, nadviažeme nové kontakty, spoznáme skvelých ľudí, ich fantáziu a kreativitu v pečení a zdobení muffiniek…

09.11.2012

Jesenný pozdrav

Jeseň je krásna. Ponúka nám čaro jedinečnej farebnosti prírody, možnosti stíšiť sa, spomaliť tempo a stráviť viac času doma s najbližšími. Ukradnite si kúsok voľného času vždy poobede alebo večer, strávte čas so svojimi deťmi , v spoločnosti dobre naladených priateľov pri chutne prestretom stole, voňavom čaji alebo kávičke, pri kreatívnych aktivitkách, vyskúšajte svoju zručnosť a fantáziu. Užívajte naplno dary tohto ročného obdobia, tešíme sa na vás aj pri famikových aktivitách, sledujte pravdielne náš web, dozviete sa všetko aktuálne včas :)

01.11.2012

Seminár - Cvičenie jogy s deťmi 1.11.2012

Jogové cvičenia a hry priaznivo ovplyvňujú celkový zdravotný stav a sú účinnou terapiou aj pre hyperaktívne deti. Pozývame Vás na seminár s certifikovanou lektorkou z ČR, počas ktorého sa naučíte, ako zaviesť cvičenie jogy do vášho každodenného života s dieťaťom doma, v škole, alebo predškolskom zariadení.

01.11.2012

Joga s deťmi

Ako vidno na fotkách, výborne sme sa bavili. Hanka je skvelá lektorka. Užili sme si veľa zábavy a popritom sme aj veľa naučili. V roku 2013 chystáme pokračovanie, tentokrát formou dvojdňového seminára.

19.10.2012

Prednáška: Dieťa bližšie k prírode

"Les je ako veľké ihrisko a príroda ako múdra učiteľka - prívetivá a rozhodná". Občianska iniciatíva Zrnko vás v rámci festivalu 9 dní o tom pozýva na neformálu prednášku o fenoméne lesných materských škôlok u nás a v zahraničí.

18.10.2012

Tehotenský jedálniček a zdravie dieťaťa

Budúce zdravie dieťaťa výrazne ovplyvňuje výživa a stravovacie návyky matky počas tehotenstva. V rámci tohtoročnej akcie "9 dní o tom" sme vás pozvali do našej familkovej kuchyne na zaujímavú debatu o prirodzených chutiach či nechutiach a celkovom význame výživy počas prvých 9.mesiacov života. Pretože zdravý životný štýl sa začína už v brušku...

26.09.2012

Prednáška- Do materskej školy s úsmevom

Navštevuje už vaše dieťa škôlku alebo vašu rodinu táto nová životná zmena ešte len čaká? Chcete seba i svoju ratolesť na vstup do kolektívu, nové zážitky a vzdelávací proces pripraviť? Vstúpte s nami do sveta škôlkarov, poradíme vám ako rodičovsky motivovať, láskavo sprevádzať a byť dôsledným...

20.06.2012

Prednáška - Leto s úsmevom

Prichádza čas vytúžených prázdnin a dovoleniek. Prežite ho naplno a s radosťou, v kruhu najbližších, bez poškodenia zdravia, predchádzajte úrazom vašich ratolestí a stresom z nedostatočnej prípravy. Praktické rady a tipy na zvládnutie ochrany zdravia v lete vám dá náš hosť- pediater. Príďte medzi nás!

01.06.2012

1.jún- MDD

Priatelia, nezabúdajme, že v každom z nás je aj v dospelosti kus dieťaťa. Oživme v sebe detskú úprimnosť, radosť, fantáziu a sny, ktoré sú farebné. Oslaďme si denne život maličkosťami, podeľme sa o spontánnosť- náš svet tak bude krajším miestom na život...

30.05.2012

Prednáška- Problémové partie? Preč s nimi!

Mať pevné bruško, štíhly pás, boky bez tukových vankúšov, cítiť sa zdravo a sebavedomo. Aby pohľad do zrkadla nerobil vrásky, ale bol dôvodom na spokojný úsmev. Vykročte smerom k pozitívnej zmene...

02.05.2012

Máj- lásky čas

LÁSKA - liek na každú bolesť, trápenie a slabosť. Upevňuje zdravie, osviežuje dušu, povzbudzuje myseľ. LÁSKA - dar najvzácnejší a zároveň najlacnejší na svete, deľbou sa štedro násobí a je ho dosť pre všetkých- stačí len chcieť prijať a rozdávať. Priatelia, prežite krásny mesiac máj, naplňte ho láskou!

20.04.2012

PREDNÁŠKA Horné dýchacie cesty a alergie

Trápia vaše deti často choroby z prechladnutia? Máte doma alergika? Chcete posilniť imunitu a zlepšiť kvalitu zdravia vašej rodiny? Máme pre vás praktické informácie a rady. Diskutujte s naším hosťom- tentoraz pediatrom!

21.03.2012

PREDNÁŠKA Detoxikácia – cesta zdravia

Cítite sa úplne fit a plní energie? Máte pokojného ducha a sviežu myseľ? Ste spokojní s tým, ako vaše telo vyzerá a ako funguje? Alebo naopak túžite po zdraví, pocite sily a vnútornej harmónie, ale nedarí sa vám to dosiahnuť? Väčšina ľudí v našej spoločnosti vedie "toxický" životný štýl, ktorý zaťažuje náš organizmus nepotrebnými látkami.

20.03.2012

Tanec pre radosť

Poďme sa uvoľniť v tanci, nechať prúdiť radosť z pohybu celým telom, precítiť chvíľu pre nás a naše deti. V bezpečnom kruhu žien budeme tancovať, spievať, zdieľať, relaxovať. Nájdeme si aj chvíľu pre seba, aby sme posilnené mohli opäť otvoriť náruč. Stretnutia sú otvorené všetkým ženám, bez podmienky tanečných skúseností.

22.02.2012

Prednáška - Láska ide cez žalúdok

Schody do partnerského neba vraj vedú cez špajzu a chladničku. Chcete sa dozvedieť, prečo spájame lásku s jedlom? Prečo sú používané slovné spojenia: Je na zjedenie, má chumkavý zadok, medové týždne, sladký úsmev a pod.? Zaujímate sa, ako možno stravou prispieť k zdravému harmonickému vzťahu alebo ho oživiť? Poďte s nami čarovať v kuchyni, dozviete sa ako na to...

28.01.2012

Workshop FARBY A MOC EMÓCIÍ

Voľné pokračovanie obľúbeného cyklu prednášok farebnej terapie pre laikov o neverbalite farieb, ich terapeutických účinkoch, pôsobení v bežnom živote a využití v osobnom, profesnom a partnerskom živote.

14.12.2011

Prednáška - Sila rodičovského dotyku

Rodičia, ovládate komunikáciu bez slov? Dokážete neverbálne prejaviť svoju náklonnosť a lásku? Naučte sa laické základy terapie dotykom, pri ktorej váš pohľad a ruky hladia pokožku, ale aj láskyplne a s úctou „objímajú dušu“ vášho dieťaťa

06.12.2011

Mikulášske prianie

Prajeme všetkým rodinkám mikulášsku štedrosť, vnímavé srdcia pre potreby iných, úprimnú detskú radosť z prijímania a dospelácku z obdarúvania prekvapeniami z lásky. Nielen v dnešný deň...

16.11.2011

Prednáška - Príprava na otehotnenie

Plánujete v blízkej či vzdialenejšej dobe založenie rodiny? Správna príprava zlepšuje plodnosť mužov aj žien, pomáha predchádzať problémom s otehotnením, a zvyšuje šancu na zdravé a bezproblémové tehotenstvo.

11.11.2011

Familka sa zúčastnila Rodinných jablkových hodov

Spoločne a zmysluplne stráviť popoludnie bez televízie, ohriať si srdce pri stretnutiach so známymi, spoznať nových ľudí ale hlavne byť vzorom naším deťom, že sa v tomto uponáhľanom čase môžeme a chceme zo správnych dôvodov zastaviť.

Číslo stránky: