Kde nás nájdete:

SPOSA BB - FAMILKA
Horná 67
974 01 Banská Bystrica
(Kancelária na 3. poschodí)

zobraziť na mape

Kontakty:

mobil: +421 911 360 641
e-mail: sposabb@familka.sk
www.familka.sk

Familka.sk v sieti Facebook

Aktivity SPOSA BB a Familky

Nejde o to byť dokonalý, ale robiť veci najlepšie ako vieme...s radosťou, láskou a úprimným záujmom.
Učí nás sám život a skúsenosti, ktoré prežívame a zdieľame.

Pridajte sa k priaznivcom  Spoločnosti na pomoc osobám s autizmom v Banskej Bystrici a našej virtuálnej rodiny FAMILKY, u nás je každý vítaný!Číslo stránky:
26.09.2012

Prednáška- Do materskej školy s úsmevom

Navštevuje už vaše dieťa škôlku alebo vašu rodinu táto nová životná zmena ešte len čaká? Chcete seba i svoju ratolesť na vstup do kolektívu, nové zážitky a vzdelávací proces pripraviť? Vstúpte s nami do sveta škôlkarov, poradíme vám ako rodičovsky motivovať, láskavo sprevádzať a byť dôsledným...

20.06.2012

Prednáška - Leto s úsmevom

Prichádza čas vytúžených prázdnin a dovoleniek. Prežite ho naplno a s radosťou, v kruhu najbližších, bez poškodenia zdravia, predchádzajte úrazom vašich ratolestí a stresom z nedostatočnej prípravy. Praktické rady a tipy na zvládnutie ochrany zdravia v lete vám dá náš hosť- pediater. Príďte medzi nás!

01.06.2012

1.jún- MDD

Priatelia, nezabúdajme, že v každom z nás je aj v dospelosti kus dieťaťa. Oživme v sebe detskú úprimnosť, radosť, fantáziu a sny, ktoré sú farebné. Oslaďme si denne život maličkosťami, podeľme sa o spontánnosť- náš svet tak bude krajším miestom na život...

30.05.2012

Prednáška- Problémové partie? Preč s nimi!

Mať pevné bruško, štíhly pás, boky bez tukových vankúšov, cítiť sa zdravo a sebavedomo. Aby pohľad do zrkadla nerobil vrásky, ale bol dôvodom na spokojný úsmev. Vykročte smerom k pozitívnej zmene...

02.05.2012

Máj- lásky čas

LÁSKA - liek na každú bolesť, trápenie a slabosť. Upevňuje zdravie, osviežuje dušu, povzbudzuje myseľ. LÁSKA - dar najvzácnejší a zároveň najlacnejší na svete, deľbou sa štedro násobí a je ho dosť pre všetkých- stačí len chcieť prijať a rozdávať. Priatelia, prežite krásny mesiac máj, naplňte ho láskou!

20.04.2012

PREDNÁŠKA Horné dýchacie cesty a alergie

Trápia vaše deti často choroby z prechladnutia? Máte doma alergika? Chcete posilniť imunitu a zlepšiť kvalitu zdravia vašej rodiny? Máme pre vás praktické informácie a rady. Diskutujte s naším hosťom- tentoraz pediatrom!

21.03.2012

PREDNÁŠKA Detoxikácia – cesta zdravia

Cítite sa úplne fit a plní energie? Máte pokojného ducha a sviežu myseľ? Ste spokojní s tým, ako vaše telo vyzerá a ako funguje? Alebo naopak túžite po zdraví, pocite sily a vnútornej harmónie, ale nedarí sa vám to dosiahnuť? Väčšina ľudí v našej spoločnosti vedie "toxický" životný štýl, ktorý zaťažuje náš organizmus nepotrebnými látkami.

20.03.2012

Tanec pre radosť

Poďme sa uvoľniť v tanci, nechať prúdiť radosť z pohybu celým telom, precítiť chvíľu pre nás a naše deti. V bezpečnom kruhu žien budeme tancovať, spievať, zdieľať, relaxovať. Nájdeme si aj chvíľu pre seba, aby sme posilnené mohli opäť otvoriť náruč. Stretnutia sú otvorené všetkým ženám, bez podmienky tanečných skúseností.

22.02.2012

Prednáška - Láska ide cez žalúdok

Schody do partnerského neba vraj vedú cez špajzu a chladničku. Chcete sa dozvedieť, prečo spájame lásku s jedlom? Prečo sú používané slovné spojenia: Je na zjedenie, má chumkavý zadok, medové týždne, sladký úsmev a pod.? Zaujímate sa, ako možno stravou prispieť k zdravému harmonickému vzťahu alebo ho oživiť? Poďte s nami čarovať v kuchyni, dozviete sa ako na to...

28.01.2012

Workshop FARBY A MOC EMÓCIÍ

Voľné pokračovanie obľúbeného cyklu prednášok farebnej terapie pre laikov o neverbalite farieb, ich terapeutických účinkoch, pôsobení v bežnom živote a využití v osobnom, profesnom a partnerskom živote.

14.12.2011

Prednáška - Sila rodičovského dotyku

Rodičia, ovládate komunikáciu bez slov? Dokážete neverbálne prejaviť svoju náklonnosť a lásku? Naučte sa laické základy terapie dotykom, pri ktorej váš pohľad a ruky hladia pokožku, ale aj láskyplne a s úctou „objímajú dušu“ vášho dieťaťa

06.12.2011

Mikulášske prianie

Prajeme všetkým rodinkám mikulášsku štedrosť, vnímavé srdcia pre potreby iných, úprimnú detskú radosť z prijímania a dospelácku z obdarúvania prekvapeniami z lásky. Nielen v dnešný deň...

16.11.2011

Prednáška - Príprava na otehotnenie

Plánujete v blízkej či vzdialenejšej dobe založenie rodiny? Správna príprava zlepšuje plodnosť mužov aj žien, pomáha predchádzať problémom s otehotnením, a zvyšuje šancu na zdravé a bezproblémové tehotenstvo.

11.11.2011

Familka sa zúčastnila Rodinných jablkových hodov

Spoločne a zmysluplne stráviť popoludnie bez televízie, ohriať si srdce pri stretnutiach so známymi, spoznať nových ľudí ale hlavne byť vzorom naším deťom, že sa v tomto uponáhľanom čase môžeme a chceme zo správnych dôvodov zastaviť.

09.11.2011

Prednáška - Farebná terapia pre laikov

Náš svet je farebný. Farby sú v nás i okolo nás. Sú zdrojom inšpirácie, energie, ovplyvňujú našu náladu, sú impulzom k harmónii, nájdeniu vlastného ja, podporujú fantáziu, kreativitu, chuť do jedla i do života. Odrážajú našu osobnosť, spôsob myslenia, môžeme nimi vyjadriť postoj alebo názor. Majú vplyv aj na kvalitu nášho zdravia? Porozumejte reči farieb, posilnite pomocou poznania ich účinkov prirodzenú intuíciu, rolu rodiča, zlepšite dialóg s deťmi...

22.10.2011

Workshop - Varíme zdravo, chutne a kreatívne prvé príkrmy

Aké má byť prvé jedlo bábätka? Ako sa vyhnúť alergénom a zároveň poskytnúť dieťaťu komplexnú výživu? Čo navariť, aby to bolo zdravé ale pritom chutné a lákavé?

05.10.2011

Familka podporila akciu "9 dní o tom"

Familka patrí k subjektom, ktoré sú v Banskej Bystrici v službe pre rodiny. Podporujeme prirodzené formy materstva a rodičovstva, poskytujeme rôzne formy pomoci a výpomoci všetkým členom rodiny a rozvíjame praktické rodičovské zručnosti a kompetencie. Schopnosť sprevádzať ľudí zvládnuť túto rolu s rešpektom k dieťaťu a radosťou je pre nás výzvou a poslaním ...

28.09.2011

Prednáška - Detské vzdory

Hádzanie sa o zem uprostred námestia, čakanie na to kým sa váš potomok vyzlečie a oblečie do tých istých šiat, lebo to chce za každú cenu zvládnuť sám, jedlo či hračky rozhádzané po zemi napriek vášmu trpezlivému usmerňovaniu, krik a vzpieranie sa v tých najnevhodnejších chvíľach ... poznáte to?

22.06.2011

Prednáška - Leto a zdravý pobyt na slnku

Starostlivosť, ochrana a ošetrovanie pokožky počas letných mesiacov. Odborné aj praktické informácie od prednášajúceho hosťa z kožnej ambulancie.

25.05.2011

Prednáška - Žiť sladko a zdravo

Cukry v jedálničku a ich vplyv na naše zdravie. Význam sacharidov v našej strave. Zdravé a nezdravé "cukry".

Číslo stránky: