Kde nás nájdete:

SPOSA BB - FAMILKA
Rudlovská 53
974 01 Banská Bystrica
(Kancelária 306 na 2. poschodí v budove AURIS)

zobraziť na mape

Kontakty:

mobil: +421 911 360 641
e-mail: sposabb@familka.sk
www.familka.sk

Familka.sk v sieti Facebook

Aktivity SPOSA BB a Familky

Nejde o to byť dokonalý, ale robiť veci najlepšie ako vieme...s radosťou, láskou a úprimným záujmom.
Učí nás sám život a skúsenosti, ktoré prežívame a zdieľame.

Pridajte sa k priaznivcom  Spoločnosti na pomoc osobám s autizmom v Banskej Bystrici a našej virtuálnej rodiny FAMILKY, u nás je každý vítaný!09.03.2017

TESCO vy rozhodujete

Milí priatelia od zajtra sa v TESCO BB - na Zvolenskej , spúšťa hlasovanie za náš projekt "Kľúč k zbližovaniu svetov", podporte ho žetónmi , ktoré dostanete pri nákupe, ak vám ich neponúknu, nezabudnite si pýtať. Zahlasujte a podporte rodičov detí s autizmom, ktorí chcú urobiť spolu s deťmi niečo pekné nie len pre komunitu s autizmom, ale aj pre ostatné, ktoré medzi seba zároveň pozývajú. Mária Helexová.

02.03.2017

Marcové dielničky

Štvrtok v KC Fončorda prevažne ženská partia, chlapi zostali na pár vínimiek doma, vytvorili sme spoločne pekné veľkonočné vajíčka a podložky, použili sme servítkovú techniku a farby, deti sme nechali kreatívne rozvíjať ic h obrazutvornosť , aj mamičky si povyrábali maličkosti pre radosť. Ďakujeme dobrovoľníčkam Dianke, Ľubke, Evke za trpezlivosť, mamičkám tiež aj nášmu Jožkovi, ktorého nevyieť na fotkách, ale nám pripravil chutný čaj a kávičku.

13.02.2017

2% pre SPOSA BB

Milí priatelia je obdobie, kedy sa môžete rozhodnúť, komu dáte svoje dve percentá dane. Prosím rozhodnite sa pre SPOSA BB a podporte naše aktivity! Aj toto je pre nás pomoc, vďaka ktorej môžeme uskutočniť zmenu pre naše deti. ĎAKUJEME!

10.02.2017

Pozvánka na marcové tvorivé dielničky

Príďte s nami stráviť kreatívne popoludnie do priestorov Komunitného centra Fončorda v Banskej Bystrici :) Tešíme sa na všetky rodiny s deťmi.

10.02.2017

Právo dieťaťa na prítomnosť rodiča počas hospitalizácie

Dňa 10.2.2017 sa v Austria Trend Hoteli v Bratislave konal workshop, ktorý bol venovaný právam dieťaťa na prítomnosť rodiča počas hospitalizácie, ktorý organizovala pani Jana Žitňanská, poslankyňa európskeho parlamentu. Je známe, že pani Žitňanská sa venuje podnetom s týmto zameraním a vybrala skutočne hostí, ktorí k danej téme prispeli prostredníctvom prezentácií pozitívnymi príkladmi z osobnej praxe v zdravotníctve. Workshop moderovala pani Jana Žitňanská a v krátkosti zhrnula praxe v ostatných členských štátoch EÚ.

09.02.2017

Kompetentní v dobrovoľníctve

V štvrtok 9.2.2017 sa uskutočnila v Bratislave konferencia pod názvom „ Kompetentní v dobrovoľníctve, kompetentní v živote“ , ktorú zorganizovala Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií. Program moderovala Alžbeta Brozmanová Gregorová, príhovormi k účastníkom semináru ho otvorili poslankyňa európskeho parlamentu Jana Žitňanská, poslankyňa Národnej rady Viera Dubačová a prezidentka platformy dobrovoľníckych centier a organizácií Alžbeta Frimmerová. O prínosoch v inklúzii informovala Aneta Marková. Z Maďarska prišli o svojej práci a inkluzívnom dobrovoľníctve porozprávať slečna Réka Luca Dely a mladý muž na vozíku Károly Tóth, ktorý pre nás pripravil spolu s kolegyňou príjemné prekvapenie, v podobe predstavenia-tanečno hereckého, v ktorom nám osobne mladý muž predviedol, ako sa búrajú bariéry, a že prvý dojem klame. Všetkým sa predstavenie páčilo a ostalo hlboko zapísané do ich sŕdc.

31.12.2016

Koncoročné poďakovanie

Končí sa rok 2016, je za nami veľa práce, chceme sa aj touto cestou poďakovať všetkým priateľom za podporu, priazeň a partnerstvo.

20.12.2016

Predvianočné posedenie s Mikulášom

Predvianočný čas zavŕšili rodiny so zdravotne znevýhodnenými deťmi ,spoločným posedením, ktoré organizovalo OZ Nožička v spolupráci s OZ SPOSA BB, OZ BCF a občianskym združením Kompas - centrum rozvoja. Spoločne pripravili akciu s množstvom darčekov.

09.12.2016

Navštívil nás Miro Jaroš

Do Centra pre deti s viacnásobným postihnutím OZ Nožička na začiatku decembra zavítal spevák detských piesní Miro Jaroš.

05.12.2016

Ocenenie srdce na dlani

5.12.2016 sa uskutočnil slávnostný večer oceňovania dobrovoľníkov "Srdce na dlani ", ktorý sa konal pod záštitou primátora mesta Banská Bystrica Jána Noska a s Centra dobrovoľníctva ,Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici . V kategórii Dobrovoľníctvo v rozvoji komunity boli ocenené , Mária Helexová a Silvia Žabková V kategórii Dobrovoľníctvo v športe Erika Kárová Ďakovný list dostala Jana Vigašová za pomoc deťom OZ Nožička.

02.12.2016

Stretnutie s výnimočnými ľuďmi

Na začiatku decembra sme mali česť stretnúť sa a konštruktívne prebrať problémy znevýhodnených komunít s poslankyňami NR SR Silviou Shahzad a Vierou Dubačovou na tému "Ako sa nám žije v Banskej Bystrici ?". Stretnutie sa uskutočnilo v priestoroch KOMUCE v BB a zúčastnilo sa ho veľa zaujímavých ľudí , ktorí pomenovali veľa vecí, s ktorými je čas začať pracovať. Ďakujeme za túto príležitosť mestu BB a pani Ing. Márii Filipovej!

17.11.2016

Novembrová dielnička

Novembrové tvorivé dielničky pre deti s autizmom, pre ich rodičov, priateľov a sympatizantov SPOSA BB sa opť vydarili

27.10.2016

Októbrové dielničkovanie

Jeseň je kráľovná farieb. Ponúka nám nádhernú paletu zážitkov z prírody, plodov, ktoré môžeme využiť tvorivo sa s nimi pohrať, skrášliť naše píbytky alebo niekoho obdarovať a urobiť radosť. Ďakujem že ste prišli medzi nás!

02.10.2016

Diskusné fórum pre Inak obdarených

Dávame do pozornosti diskusné fórum, do ktorého môžete prispievať vašimi otázkami a odpoveďami. Treba si pomáhať aj touto formou. Stačí sa zaregistrovať a môžete dať otázky do rubriky, ktorá Vás zaujíma. Diskutujte o starostiach a problémoch, ktoré Vás trápia, ale budeme radi, ak sa podelíte aj s úspechmi a radami, ktoré Vám pomohli. Spoločnými silami sa dá zvládnuť aj nemožné. Len treba chcieť.

01.10.2016

Pomôžeme?

Potrebujú našu pomoc- ľudia ktorí majú existenčné problémy, sú v sociálnej núdzi a každá drobnosť im môže uľahčiť život. Ak môžme, pomôžme aj my zo SPOSA BB, pridajme sa k znierke Komunitného centra Fončorda pre Dom sv.Alžbety. Sušiče na prádlo už doslúžili a v tomto zariadení potrebujú súrne tie, ktoré ich nahradia.

28.09.2016

Brigádujeme v Komunitnom centre Fončorda

Dnes aj rodičia zo SPOSA BB prispeli k tvorbe úžasného piestoru na osobný rozvoj . Miesto,kde patríme aj my a sú tam ľudia, ktorí nás prijímajú so všetkým,čo k nám patrí, čo aj nám osobne prinesie posilnenie . Nikto nie je doma prorokom a niekedy musíme ísť v živote úplne do iných miest, aby sme našli miesto, kde budeme nie len osožní, ale aj prijatí.

26.09.2016

Biela pastelka

SPOSA BB podporila kampaň Únie nevidiacich Slovenska Biela pastelka 2016.

22.09.2016

Fórum MVO Mesta Banská Bystrica

Rada primátora mesta pre mimovládne neziskové organizácie pozvala banskobystrické organizácie na šieste fórum mimovládnych neziskových organizácií mesta Banská Bystrica

21.09.2016

JUMP SLOVENSKO 2016

JUMP Slovensko v BB - veľa inšpirácie aj pre našu organiáciu SPOSA BB :-). Sme radi, že sme sa mohli zúčastniť.

20.09.2016

WORKSHOP: Dobrovoľníctvo v komunite pre našu komunitu

Dobrovoľníctvo pre rodiny so špeciálnymi potrebami - pomôcť nám môžete aj vy... Príďte sa dozvedieť viac 20.9.2016 o 16.30 hod. do Komunitného centra Fončorda v Banskej Bystrici. Na workshope počas týždňa dobrovoľníctva vám povieme viac o sebe, životoch našich detí a konkretizujeme priamo my rodičia adresnosť pomoci, ktorá by bola pre nás skutočnou pomocou.